demo แปลว่า dicas para operar com a platadorma da olymptrade opções binárias mestre em opções binárias aprenda como ganhar dinheiro com opções binárias opções binárias 2020
دمنوش های مناسب فصل سرما
  • 2020-12-27
  • 2332 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : بهداشت

دمنوش های مناسب فصل سرما

دمنوش های مناسب فصل سرما

با شروع فصل سرما نوشیدنی‌های گرم آرامش خاصی به بدن می‌دهند.  زمان نقش مهمی در تاثیر گذاری این دم‌نوش‌ها روی بدن دارد. بیماری ها در هنگام شب بیشترین تاثیر را روی بدن میگذارند، بیشتر دم‌نوش‌ها باید تا ۵ بعد از ظهر خورده شده باشد.

دمنوش گل بنفشه، برای رهایی از سرفه های خشک

گل بنفشه را به صورت دم‌نوش درست می‌کنند. این گل مزه بسیار خوبی دارد و به صورت شربت دارویی در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد. به این دم‌نوش‌ می‌توان گل سرخ هم اضافه کرد. گل بنفشه در درمان سرفه‌های خشک بسیار مناسب است.

دمنوش زنجبیل، برای پیشگیری از سرماخوردگی

یکی از نوشیدنی‌های مهمی که برای افراد سرماخورده تجویز می‌شود، دم‌نوش زنجبیل است. زنجبیل تازه را به میزان یک قاشق غذاخوری در طرفی مناسب رنده کنید. سپس با آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کرده و داخل صافی ریخته و تفاله آن را بگیرید. این دم‌نوش بدن را از ویروس های سرماخوردگی در امان می‌دارد. زنجبیل به نوعی یک پیشگیری کننده قوی برای سرماخوردگی است. از این نوشیدنی در مناطق خیلی سرد یا برای افرادی که بدن‌شان ایمنی کمتری دارد، استفاده می‌شود.

دمنوش چای آویشن، برای افزایش مقاومت بدن

نوشیدنی چای آویشن هم‌زمان با آغاز فصل پاییز نه تنها می‌تواند مقاوت بدن را در برابر ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی افزایش دهد، بلکه روند بهبود سرماخوردگی را سرعت می‌بخشد. این دم‌نوش تسکین دهنده سرفه و برطرف کننده تنگی نفس است.

دمنوش نعنا، برای رفع گلو درد

نعناع گیاهی است که در هر خانه یافت می‌شود و می‌توان معجونی مخصوص سرماخوردگی‌های زمستان از آن تهیه کرد. دم‌نوش نعناع سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و در رفع گلودرد و گرفتگی بینی موثر است. این دم‌نوش ضد نفخ است و در رفع دردهای شکمی که با خوردن مواد غذایی سرد در فصل زمستان ایجاد می‌شود، تاثیر بسیار دارد دم‌نوش نعناع بهبود دهنده حالت تهوع و تب‌بر است. یک قاشق غذاخوری نعنای خشک را با یک لیوان آب جوش دم کرده و بعد آن را صاف کنید. سپس دوباره این دم‌نوش را به همراه برش‌های لیموترش، چوب دارچین و چند برش از زنجبیل و نبات دم کرده و فرصت دهید به خوبی دم بکشد. بهتر است این دم‌نوش را قبل از شام بنوشید. دم‌نوش‌ نعناع انرژی فوق‌العاده‌ای در بدن ایجاد کرده و به گردش درمی‌آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.